Zadzwoń do nas:(22) 664 30 30 lub +48 693 169 661

Przedmioty wrażliwe przy przeprowadzkach. Jak z nimi postępować?

Istnieje szereg szczególnie wrażliwych przedmiotów, które podczas przeprowadzki mogą ulec uszkodzeniu. Na szczęście jest kilka praktycznych zasad, dzięki którym można zminimalizować to ryzyko. O czym koniecznie trzeba więc pamiętać?

Gdy niemożliwy jest demontaż

Przeprowadzki stają się łatwiejsze, gdy istnieje możliwość zdemontowania mebli lub urządzeń. Zdarza się jednak, że nie można sięgnąć po takie rozwiązanie i wówczas zadanie staje się zdecydowanie trudniejsze.

Przykładem takich wrażliwych przedmiotów są m.in. pianina oraz fortepiany, często będące naprawdę cennymi przedmiotami, z którymi trzeba obchodzić się w szczególny sposób. Choćby w trakcie przewozu pianin szczególnie istotne ma to, aby taki instrument był odpowiednio przymocowany, by nie dochodziło do jego przemieszczania się podczas jazdy. Zabezpieczenie zaczyna się jednak zdecydowanie wcześniej, od odpowiedniego sposobu pakowania.

Pakowanie, czyli co może pójść nie tak

Osoby pracujące w firmach przeprowadzkowych doskonale wiedzą, co podczas tego czynności może nastręczyć szczególnych trudności. Dlatego też kluczem jest takie postępowanie, aby się przed tym uchronić. Pomaga w tym przede wszystkim odpowiedni sposób pakowania, który jest absolutną podstawą właśnie przy przedmiotach wrażliwych.

W ich przypadku trzeba w dokładny sposób zabezpieczyć wszystkie te elementy, które mogą ulec uszkodzeniu. Przykładem są rogi, części wykonane z tkanin, a także elementy szklane lub z delikatnych tworzyw. Służą do tego różne akcesoria, w tym m.in. folia bąbelkowa, taśmy pakowe, styropian oraz wiele innych. Trzeba dodatkowo wiedzieć, jak używać ich we właściwy sposób, aby nie marnować niepotrzebnie materiału, a jednocześnie odpowiednio zabezpieczyć przedmiot.

Przenoszenie

Po pakowaniu nadchodzi czas na przeniesienie wrażliwego przedmiotu. Tutaj istotne znaczenie ma przede wszystkim rozeznanie w zakresie tego, jaka trasa będzie musiała być pokonana aż do pojazdu i jakie zagrożenia będą na tym etapie czyhać. W wielu sytuacjach może okazać się, że niezbędne będzie zastosowanie bardziej niestandardowych rozwiązań, np. specjalnych podnośników niezbędnych do przeniesienia najcięższych przedmiotów. Z tego też powodu warto zaufać doświadczeniu osób pracujących w firmach przeprowadzkowych, które będą wiedzieć, jak zorganizować takie przedsięwzięcie.

Odpowiedni transport

Kolejnym istotnym krokiem w przypadku przedmiotów wrażliwych i zarządzania nimi podczas przeprowadzek jest transport. W zakres ten wchodzi nie tylko przymocowanie w pojeździe zapobiegające przemieszczaniu się i uderzeniom, ale również bezpieczny sposób jazdy kierowcy prowadzącego pojazd. Po raz kolejny istotne znaczenie ma więc doświadczenie, a także świadomość, jaki dokładnie przedmiot znajduje się na pokładzie.

Jak widać postępowanie z przedmiotami wrażliwymi przy przeprowadzkach wcale nie jest łatwe. Jeśli poszukujesz firmy doświadczonej w zakresie organizowania takich zleceń, skontaktuj się z nami.