Zadzwoń do nas:(22) 664 30 30 lub +48 693 169 661

Jakie są najczęstsze przyczyny przeprowadzek?

Dlaczego się przeprowadzamy? Powodów jest bardzo, bardzo dużo. W tym wpisie przedstawiamy 5 najczęstszych przyczyn przeprowadzek.

5 najczęstszych powodów przeprowadzek

  1. Przeprowadzka „na swoje”. W tym przypadku mamy do czynienia z przeprowadzką wynikającą z powodów osobistych. Może ona być związana z wyprowadzeniem się młodego człowieka z domu rodzinnego lub wynajmowanego mieszkania do własnego, nowo zakupionego lokum. Dla wielu ludzi jest to pierwsza przeprowadzka w życiu, więc towarzyszą jej spore emocje.
  2. Przeprowadzka związana z pracą. To kolejna bardzo częsta przyczyna przeprowadzek. Obecnie ludzie w swoim życiu nawet kilkakrotnie zmieniają miejsce zatrudnienia, a wraz z nią miejsce zamieszkania. Jest to wręcz konieczne, jeśli nowa praca jest w innym mieście, czy nawet państwie. Najczęściej jest to przedsięwzięcie wymagające sporego przygotowania i zorganizowania odpowiedniego środka transportu. Najlepiej w takich sytuacjach skorzystać ze wsparcia naszej firmy przeprowadzkowej, która świadczy usługi na zlecenie klientów indywidualnych i firm.
  3. Zakup nowego mieszkania lub domu. Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby i oczekiwania ludzi. Osoby młode, żyjące w pojedynkę lub w związku i zaczynające swoją karierę zawodową, zwykle potrzebują niewielkiego lokum do mieszkania. Z czasem jednak potrzeby rosną (szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi), podobnie jak i możliwości finansowe. Najczęściej mamy więc do czynienia z przeprowadzkami do większego mieszkania lub z mieszkania do domu.
  4. Emerytura. Koniec kariery zawodowej wiąże się ze sporymi zmianami w życiu człowieka. Bardzo często to właśnie na tym etapie życia podejmowana jest decyzja o zmianie mieszkania czy domu z większego na mniejsze. Wielu emerytów decyduje się też na wyprowadzkę z miasta na wieś do domku z ogródkiem.
  5. Problemy zdrowotne. Niestety problemy zdrowotne również zmuszają wiele osób do przeprowadzek. W dużej mierze odpowiada za to zanieczyszczone powietrze, którym muszą oddychać mieszkańcy wielu polskich miast. Osoby chore, a także rodziny z dziećmi, coraz częściej rozważają zmianę miejsca zamieszkania właśnie z tego powodu.